(Bez)jēdzīgā gatavošanās

– bet tu taču pati gribēji bērnus. nu ko tad tu gaidīji? es taču teicu, ka tas būs grūti un prasīju, vai esi tam gatava.

Vai esi tam gatava. Šis jautājums ir pielādēts līdz zobiem, tas sprāgst pie pirmā glāsmainā pieskāriena. Gatava.

Varbūt kādam bērna radīšana atgādina Kerola Alises bezprātīgo lēcienu truša alā. Vai arī, ja gribat pieaugušāku piemēru – Tomsona savdabīgā žurnālista tripu Lasvegasā. Varbūt tas kļūst par visas iekšējās un ārējās pasaules neatgriezenisku transformāciju, kas sagrauj egoistu līdz šūnu līmenim, lai radītu jaunu, labāku versiju Cilvēks 2.0.

Bet tikpat labi bērna rašanās var iekurt krāsni, par kuras eksistenci prāta tumšajos kaktos pat nezināji, un sasildīt tavu izsalušo ikdienu ar tādu spēku un maigumu, ka pat nezini, kā iepriekš vilki savas pagurušās kājas.

Tu vari nospraust monetāru mērķi. Nolikt finansiālās labklājības latiņu, kuru jāpārlec, lai būtu gatavs startēt sacensībās. Tu vari izrēķināt vajadzības gadu gadiem uz priekšu, sekot rūpīgi nospraustajiem apakšmērķiem, lai sasniegtu dižmērķi.

Bet tikpat labi tavā pārdomātajā plānā var iezagties nejaušības kļūdas. Čušs – izplēn rūpīgi krātais, izkūp gaisā gadi, tavi auglīgie gadi un esi palicis viens bez santīma kabatā.

Tu vari definēt savu ideālo partneri, kas derētu savas sugas paturpināšanai, un doties tā medībās. Tu vari selekcionēt vajadzīgās īpašības un tad kā sirmais vectēvs uzpotēt izvēlēto uz esošā koka materiāla. Varbūt tu radīsi Nīčes pārcilvēku.

Bet tikpat labi tev var tikt Frankenšteina nabaga nesaprastais briesmonis (vai pat ļaunāk – attapsies pie spoguļa ar skumjām hibrīda acīm veroties sev pretī).

tumblr_o4uxcxrvxR1qlgpq2o1_1280.jpgIkkatram ir sava izpratne par emocionālo un racionālo gatavību, protams. Vienotas formulas nav. Māksla ir atrast kompromisu starp esošo un vēlamo, trenēt sevī elastību un spēju veikli pielāgoties apstākļiem, nezaudēt ticību sev un gaišākai nākotnei, lai cik banāli tas izklausītos.

Nejūties gatavs bērniem? Ļoti labi! Varbūt bērns šajā mirklī salauztu tavu trauslo dzīves balansu, un tu kā neveikls virves dejotājs noplivinātos līdz pavisam cietai dēļu grīdai. Bet tikpat labi bērns var iepludināt tavā asinsritē nekad iepriekš neizjustu drosmi, kas spēcina pieņemt atbildīgus pieaugušā lēmumus.

Nejūties pārliecināts par savu partneri? Ļoti labi! Varbūt sīka brēkulīša ierašanos klusajā (vai tikpat labi – ballīšu pārsātinātajā) ikdienā novestu attiecības līdz kraham. Bet tikpat labi tu vari atklāt sevī melno ledu un iestūrēt grāvī, kamēr tavs dzīvesdraugs ierodas ar kāpurķēžu traktoru, lai nogādātu drošībā un sausumā gan tevi, gan jūsu kopīgo mazo dzīvību.

 

Nav vienas formulas, kas bezjēdzīgu gatavošanos pārvērstu jēdzīgā, nav divu vienādu pieredžu, lai cik izsalkuši mēs būtu pēc līdzībām un sapratnes. You never know. Tu nekad nezināsi, pirms nepamēģināsi. Pat pārdrošākajās avantūrās ir jādodas ar sava veida izdzīvošanas komplektu prātā un kabatāun bērns ir pavisam noteikti dzīvi transformējošo piedzīvojumu topa augšgalā. Bet tikpat labi arī nē.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

Up ↑

%d bloggers like this: