Racionālā mīlestība jeb f* #bringbackdating

Pilnīgi ierasts darbadienas vakars. Nothing special at all.
– Es nopirku Tev Borjomi un mums tos šokolādes trijstūrus. Nav jau iemesla, bet man priecīgs prāts, es gribēju.
– … Es arī nopirku trijstūrus un Tev čipsīti. Man arī gribējās un es domāju, ka Tev gribēsies.

Post-Valentīndienas apokaliptiskajā rītā es izčekoju sociālos tīklus, jo vakarnakt aizgāju gulēt hmm deviņos vakarā. Kādēļ? Jo dzīve. Starp neskaitāmiem šķebīgas krāsas rožu pušķiem, Dona un citiem koncertiem, publiskiem mūžīgās mīlestības apliecinājumiem es redzu uzsaukumu izmantot mirkļbirku #bringbackdating, jo randiņi taču ir kopdzīves romantikas atslēga un tie ir tik neizturami nozīmīgi – un Valentīndiena bez randiņa, rozēm u.tml. ir signāls kopdzīves laimes norietam.

Let me paint you a picture. Mans vīrs ir matemātiķis, skolotājs, kas daudz strādā, raksta grāmatu un vēl dzied grupā. Mēs pirms oficiālās kopābūšanas viens otru pacietām kopīgā draugu kompānijā vairākus gadus, neizrādot viens par otru lielu interesi. Kad dzirksteles beidzot šķīda, mēneša laikā mēs jau dzīvojām kopā un pēc gada jau viens otram barojām kāzu kūku. Mēs diži nelīkumojām, there was no drama un izpalika arī randiņi klasiskā nozīmē. Kad tu patiesi jūti to otro cilvēku un līdz kaulam esi pārliecināts, ka šis ir tas īstais, nav jēgas izlikties un nav jēgas gaidīt. Life’s too short.

Tā nu gandrīz piecus gadus vēlāk esmu uzkrājusi gana pieredzes, lai ar to dalītos – dating is overrated. Vismaz mūsu gadījumā. Romantika – ugh šis vārds totāli izraisa grēmas – var arī nebūt divvientulība overpriced restorānā ar kopīgiem selfijiem. Es nenoliedzu, ka tā arī var šādi izpausties un kādam izraisīt eiforisku laimi, taču tā, manuprāt, nav defaltā mīlestības pamatizpausme. Un pirms kāds sāk šņukstēt par manu neizdevušos laulību, kurā nav ne kripatiņas spontānas klišejiskas mīlestības, vai pārmest varbūtēju skaudību pret tiem, kam tā ir, es varu teikt hold your horses un piedāvāt mūsu variantu – #loverationally.

002308920015.jpgRacionālā mīlestība nebūt neizslēdz social convention un tulpes sieviešdienā, taču tā rok dziļāk. Tie ir sīkumi, kuri prasa laiku, iedziļināšanos un patiesu interesi par otru cilvēku. Tā ir grāmata, ko tev nopērk, jo zina, ka tu to izrausi cauri momentā. Tas ir zvans katru pēcpusdienu, lai vienkārši apjautātos, kā tev iet. Tas ir grēcīgi agrs rīts, kuru tev ļauj izgulēt, paņemot bērnu pie sevis otrā istabā, lai gan pašam nāk miegs. Tas ir zvans zobārstam, jo otrs necieš runāt pa telefonu. Tas jauns bikšu pāris bez lietotāja dalības šopingā, jo tam riebjas veikali. Tas ir katrs (otrais) vakars virtuvē pie pelmeņiem vai kādas veselīgākas alternatīvas ar sarunām par dzīvi un par neko.

Saņemties reizi vai divas gadā un izdarīt otram pa prātam, aizvedot uz koncertu, kas pašam riebjas, vai spa, lai gan neciet sveša pieskārienus, jau var. Un pēc tam uzelpot, ka pie horizonta neglūn vēl sazinkādi svētki. Var arī izrauties no mājas katru piektdienu un randiņot prom no bērniem kādā kafejnīcā, (ne)uztraucoties par mājās palikušajiem. Var. Bet var arī citādi. Var gādāt (ne)apzināti otram prieku nonstop.

Un lai kādam nešķistu, ka patiesībā es iekšēji raudu par neizdevušos sirsniņdienu – man ir puķes uz loga, kas burtiski spridzina pavasara smaržu mājās, man ir šokolāde un viss kā pienākas. Es tikai atgādinu, ka Valentīndiena ir galā. Es savu pēcpusdienas kā tev iet, mīļā devu jau dabūju. Uz citas palodzes zaļo pods, ko es saņēmu no vīra tāpēc, ka skaistas un maksāja tikai 1,99, savukārt viņš šodien ies pie higēnista, jo man rūp viņa zobi un nav grūti smartfounā saspaidīt podziņas.

 

 

8 domas par “Racionālā mīlestība jeb f* #bringbackdating

Add yours

 1. Preach on, sister! :)

  Svarīgākais jau laikam ir katram sevī un kopīgi pieņemt, ka šis ir jums un šis jums strādā, lai kā tas izskatītos no malas. Jeb, kā man gribas to formulēt – savs tuvākais jāmīl tā, kā viņam to gribas, nevis tā, kā esmu iedomājusies, kā viņu vajadzētu mīlēt. Klausīties, ausīties, vērot un zināt, kas liek tavam otram sajusties mīlētam.
  Tā, piemēram, no sava vīra man ziedus neredzēt kā savu astes kaulu, bet viņš būs tas, kurš man atgādinās, ka tagad vajadzētu uztaisīt zivju eļļas kūri un tagad tuvojas gripa, tāpēc būtu forši profilaktiski pastiprināt organismu. Viņš pirmais pamanīs, ka esmu ieskrējusies un teiks – man liekas, tev vajag atpūsties. Viņš man palīdzēs sagatavoties grūtām sarunām, viņš būs skarbs un līdz kaulam patiess, bet tas vienmēr būs, lai man palīdzētu. Un viņš būs tas, kurš teiks – man liekas, tev vajag nopirkt kādu jaunu apģērba gabalu (tas gan varbūt tāpēc, ka es savējos mēdzu nonēsāt un viņam kauns ar mani tādu kaut kur iet :) )

  īsāk sakot – SAVA mīlestība vienmēr būs stiprāka par visapkārtējo.

  Publicējis 1 person

 2. Tu tik labi raksti, es burtiski apriju katru rakstu! 🤗 Ai un piekrītu tik ļoti, man arī ir pusdienlaika zvans gandrīz katru dienu un tas ir vairāk kā čīzīga Valentīndiena. Mums nebija laika un spēka kaut ko šausmīgi svinēt tieši vakar, bet to plānoto tiramisu uztaisīšu brīvdienās un būs mums sava sirsniņdiena. Vakar saguruši nopirkām kūkas lielveikalā un puslīdz laicīgi nolikām gulēt bērnu, un ar to pietika. Life is good when you let it be good. 😊

  Patīk

 3. Pilnīgi piekrītu, raksts ir ļoti saistoš, paldies, bija ļoti interesanti lasīt par šo tēmu. Par daudzām lietām apdomāju, un pilnībā piekrītu rakstam.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

Up ↑

%d bloggers like this: